در مورد غذاهایی مناسب برای ایام روزه داری چیزی میدانید؟

در مورد غذاهایی مناسب برای ایام روزه داری چیزی میدانید؟

در مورد غذاهایی مناسب برای ایام روزه داری چیزی میدانید؟

پیش از صحبت در مورد این ماه بزرگ خدا نظرات یا پیشنهادات خود را در مورد روزه داری و تجارب مختلفی که از این ماه داشتید می توانید با ما در میان بگذارید با تشکر از اینکه با ما همراه بودید و شیراز1717 را همیشه و همه جا دوست میدارید با تشکر از همشهریان عزیز شیرازی.

روزه چیست؟

روزه ماه مبارک رمضان یکی از مهم‌ترین واجبات شرع مقدس اسلام است، و از امام صادق(علیه السلام) روایت شده که فرمودند: (مَن اَفطَرَ یَوماً مِن شَهرِ رَمضان ـ من دون عذر ـ خَرَجَ رُوحُ الایمانِ مِنه) کسی که یک روز از روزه‌های ماه رمضان را ـ بدون عذری ـ افطار کند، روح ایمان از او خارج می‌شود.

مبارزه با بوی بد دهان در ماه رمضان

روزه یعنی؟

رسيدن به درجه تقوا (يعني مانع و سپر بازدارنده از گناه و معصيت) و زنده کردن روح پرهيزکاري در وجود انسان ، در نتيجه کنترل غرائز.

در مورد غذاهایی مناسب برای ایام روزه داری چیزی میدانید؟

غذاهای مناسب برای وعده سحری در ماه رمضان

یک وعده غذای کم حجم با کالری بالا مانند نان سبوسدار بجای برنج همراه با خورشت های تهیه شده با گوشت پرندگان یا گوسفند، خوراک ماهیچه گوسفندی، زرده تخم مرغ عسلی و برای کسانی که عادت به خوردن غذاهای پختنی ندارند می توان حریره بادام، ترکیب ارده و شیره انگور، تکه هایی از مربا بویژه اگر با عسل تهیه شده باشند به همراه نان سبوس دار، جوانه ها و مغزها بویژه مغز بادام را توصیه نمود.

30-20 دقیقه قبل از خوردن سحری، نوشیدن شربت های مناسب مزاج فرد مثل سکنجبین، شربت آب و عسل، عرق کاسنی یا شاتره و کمی خاکشیر و شربت شیره انگور، همچنین حداقل نیم ساعت بعد از سحری ترکیب آب ولرم و عسل مناسب است.

غذاهای مناسب برای وعده افطار در ماه رمضان

خوردن مواد حاوی قندهای طبیعی مانند خرما، انجیر، کشمش، مویز، شیره انگور، عسل نیز در زمان سحر و افطار مشکلی ایجاد نمی کند اما در خوردن این مواد نیز باید تعادل را حفظ کرد.

رفتن به سوپرمارکت اینترنتی شیراز1717

خرید کشک بادمجان ریحانه

 

 

 

 

نظرات بازدیدکنندگان